Letná debatná akadémia

Staň sa účastníkom/čkou debatnej akadémie 2018

Pozývame Vás na Debatnú akadémiu 2018, ktorá sa uskutoční 13.-18. augusta 2018 v Študijnom a kongresovom centre Modra-Harmónia.

Tradícia debatných táborov opäť ožíva! Chceš sa v lete venovať debate bez toho, aby si jazdil/a na ďaleké zahraničné akadémie? Chceš zlepšiť svoje debatné schopnosti a stráviť pritom niekoľko dní s novými aj starými debatnými kamarátkami a kamarátmi? Chceš získať skúsenosti, ktoré potom zúročíš v debatnej lige a pri stretnutiach debatného klubu? Debatná akadémia je správne miesto!

Na akadémii máte možnosť prejsť niekoľkodňovým intenzívnym tréningom debatných zručností. Naši skúsení lektori a lektorky pripravujú program plný základných, ale aj pokročilých debatných workshopov a tréningových debát v rôznych formátoch. Na programe budú tiež voľnočasové aktivity a tímové súťaže. A to všetko v prostredí malebných Malých Karpát.

Debatná akadémia je určená pre stredoškolské študentky a študentov, ktorí majú aspoň základné skúsenosti s debatou v Slovenskej debatnej lige. Na chuť si prídu menej, ale aj viac pokročilé debatérky a debatéri.

Účastnícky poplatok je 180€. Bude v ňom zahrnuté ubytovanie a strava počas celého trvania akadémie. Pri poplatku je možné sumu znížiť v prípade, že si to účastníčka/ík nemôže dovoliť. V takom prípade, prosíme, napíšte v tejto veci organizátorovi.

Ak máte záujem zúčastniť sa, Vaše prihlášky môžete posielať prostredníctvom tohto ODKAZU. Registrácia bude otvorená do 20. marca 2018.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte organizátora Jakuba Kobelu na kobela@sda.sk alebo na telefónnom čísle 0902 789 868. Priebežne budeme o akadémii informovať aj na sociálnych sieťach.

 

Buď lektorom/kou debatnej akadémie

 

Ponúkame Vám možnosť stať sa lektorkou/lektorom Debatnej akadémie 2018, ktorá sa uskutoční 13.-18. augusta 2018 v Študijnom a kongresovom centre Modra-Harmónia.

Počas 6 dní chceme debatérkam a debatérom ponúknuť intenzívny debatný tréning. S Vašou pomocou zorganizujeme debatné workshopy, cvičné debaty v rôznych formátoch a ďalšie debatné aktivity. Program bude obohatený aj o voľnočasové a súťažné aktivity.

Workshopy sa budú venovať precvičovaniu základných debatných zručností a učeniu pokročilých debatných techník. Akadémia bude tiež príležitosťou pre tréning vo viacerých debatných formátoch, vrátane nového formátu Slovenskej debatnej ligy. Nedebatný program naviac bude prispôsobený, aby bol oddychom a zábavou aj pre Vás.

Od lektorov a lektoriek budeme očakávať spoluprácu na príprave programu a realizovaní workshopov. Dostanú tiež menšie organizačné úlohy počas priebehu akadémie.

Prečo sa prihlásiť?

  1. Lepšia debatná skúsenosť. Vďaka Vašej spolupráci si debatérky a debatéri odnesú skúsenosti, ktoré zlepšia nielen ich debatovanie, ale budú inšpiráciou aj pre stretnutia debatných klubov.
  2. Lepšia metodika SDA. Prípravou workshopov a ďalšieho programu pomôžete doplniť a rozšíriť debatnú metodiku, vďaka ktorej sa snažíme zlepšovať starostlivosť o kluby a rozširovať sieť debatných klubov.
  3. Letný týždeň v debatnej komunite. Všetci vieme, prečo nás debatná komunita oslovila natoľko, že sme jej venovali niekoľko rokov svojej mladosti. Táto komunita Vás bude čakať aj na úbočí Malých Karpát. Príďte si aj Vy nabiť „baterky“.

Debatná akadémia je určená pre stredoškolské študentky a študentov, ktorí majú aspoň základné skúsenosti s debatou v Slovenskej debatnej lige. Na chuť si prídu menej, ale aj viac pokročilé debatérky a debatéri.

V prípade záujmu o lektorovanie píšte na kobela@sda.sk , do predmetu napíšte „DA-lektorovanie“ a pridajte krátku motiváciu. Na vaše správy budeme čakať do 10. marca 2018.