Rôzne

GJH Open 2017

Dovoľujeme si vás pozvať na GJH Open 2017.

Dátum konania: 16. - 17. Jún 2017

Miesto konania: Gymnázum Jura Hronca

Od septembra viac argumentov vďaka 2 % dane z príjmu

Ak sa vy, vaši rodičia alebo firma pridáte a poukážete nám podiel dane z príjmu, podporíte zakladanie nových debatných klubov.

Slovenská debatná asociácia (SDA) už čoskoro ukončí jeden zo svojich projektov s názvom From Measuring to Learning. Počas neho sme vytvorili a sami na sebe otestovali niekoľko postupov, ako merať, analyzovať a vyhodnotiť dopad našej práce, najmä na zmeny postojov a čitateľskej gramotnosti.

Čoraz častejšie sa v mládežníckych a vzdelávacích organizáciách stretávame s potrebou preukázať, že naše aktivity s mladými ľuďmi majú dopad.

Vážení zástupcovia debatných klubov a členovia orgánov SDA,                                
 

Nielen migrácia, ale aj menšiny sú témou, o ktorej sa diskutuje často, ale ťažko. V mnohých debatách o menšinách sa stáva, že nekvalitné informácie zatieňujú fakty a emócie prevládnu nad rozumne vedenou diskusiou.

Milí priatelia,

Aneta Roland sú terciáni na osemročnom gymnáziu, na začiatku tohto školského roka im učarovala Debatiáda. Keď sa ich pýtam, či si nemyslia, že v trinástich rokoch je priskoro riešiť spoločenské otázky, filozofiu či politiku, suverénne mi vysvetľuj&u

Ku koncu minulého roka sme spustili projekt verejnej diskusie s názvom Rozumne o migrácii. Prostredníctvom neho sme zorganizovali po celom slovensku takmer 25 verejných diskusií o migrácii a utečeneckej kríze.

V newsletteri SDA každý mesiac uverejňujeme rozhovory s debatérmi - našimi dobrovoľníkmi, pracovníkmi, absolventmi, ktorí sú aktívni a nie je im ľahostajné, čo sa v našej spoločnosti deje.