Rôzne

Vážení zástupcovia debatných klubov a členovia orgánov SDA,                                
 

Nielen migrácia, ale aj menšiny sú témou, o ktorej sa diskutuje často, ale ťažko. V mnohých debatách o menšinách sa stáva, že nekvalitné informácie zatieňujú fakty a emócie prevládnu nad rozumne vedenou diskusiou.

Milí priatelia,

Aneta Roland sú terciáni na osemročnom gymnáziu, na začiatku tohto školského roka im učarovala Debatiáda. Keď sa ich pýtam, či si nemyslia, že v trinástich rokoch je priskoro riešiť spoločenské otázky, filozofiu či politiku, suverénne mi vysvetľuj&u

Ku koncu minulého roka sme spustili projekt verejnej diskusie s názvom Rozumne o migrácii. Prostredníctvom neho sme zorganizovali po celom slovensku takmer 25 verejných diskusií o migrácii a utečeneckej kríze.

V newsletteri SDA každý mesiac uverejňujeme rozhovory s debatérmi - našimi dobrovoľníkmi, pracovníkmi, absolventmi, ktorí sú aktívni a nie je im ľahostajné, čo sa v našej spoločnosti deje.

Hľadáme prekladateľa

Poslaním Slovenskej debatnej asociácie je rozvíjať kritické myslenie, otvorenosť a občianstvo mladých ľudí. Sme občianske združenie, ktoré vzniklo 17. novembra 1999 ako pokračovateľ debatného programu Nadácie otvorenej spoločnosti. Máme približne 1000 členov v 50 debatných kluboch po celom Slovensku.

Už Vás unavujú večné, ale nie príliš vecné debaty o migrácii so spolužiakmi v škole? Ak sa prihlásite do nedele 15.11. do projektu Rozumne o migrácii, máte šancu priniesť do Vašej školy poctivú diskusiu o aktuálnej téme.

Ak ste sa nedostali medzi nominovaných debatérov na XVI. Finále SLovenskej debatnej ligy 2015, nemusíte vešať hlavu.

Sloboda slova je jednou zo základných hodnôt, na ktorej je SDA vystavaná. Potreba kriticky diskutovať a nebáť sa kontroverzie je grom našich aktivít. Práve Nežná revolúcia o.i.