Rôzne

Slovenská debatná asociácia (SDA) už čoskoro ukončí jeden zo svojich projektov s názvom From Measuring to Learning. Počas neho sme vytvorili a sami na sebe otestovali niekoľko postupov, ako merať, analyzovať a vyhodnotiť dopad našej práce, najmä na zmeny postojov a čitateľskej gramotnosti.

Čoraz častejšie sa v mládežníckych a vzdelávacích organizáciách stretávame s potrebou preukázať, že naše aktivity s mladými ľuďmi majú dopad.

Vážení zástupcovia debatných klubov a členovia orgánov SDA,                                
 

Nielen migrácia, ale aj menšiny sú témou, o ktorej sa diskutuje často, ale ťažko. V mnohých debatách o menšinách sa stáva, že nekvalitné informácie zatieňujú fakty a emócie prevládnu nad rozumne vedenou diskusiou.

Milí priatelia,

Aneta Roland sú terciáni na osemročnom gymnáziu, na začiatku tohto školského roka im učarovala Debatiáda. Keď sa ich pýtam, či si nemyslia, že v trinástich rokoch je priskoro riešiť spoločenské otázky, filozofiu či politiku, suverénne mi vysvetľuj&u

Ku koncu minulého roka sme spustili projekt verejnej diskusie s názvom Rozumne o migrácii. Prostredníctvom neho sme zorganizovali po celom slovensku takmer 25 verejných diskusií o migrácii a utečeneckej kríze.

V newsletteri SDA každý mesiac uverejňujeme rozhovory s debatérmi - našimi dobrovoľníkmi, pracovníkmi, absolventmi, ktorí sú aktívni a nie je im ľahostajné, čo sa v našej spoločnosti deje.

Hľadáme prekladateľa

Poslaním Slovenskej debatnej asociácie je rozvíjať kritické myslenie, otvorenosť a občianstvo mladých ľudí. Sme občianske združenie, ktoré vzniklo 17. novembra 1999 ako pokračovateľ debatného programu Nadácie otvorenej spoločnosti. Máme približne 1000 členov v 50 debatných kluboch po celom Slovensku.

Už Vás unavujú večné, ale nie príliš vecné debaty o migrácii so spolužiakmi v škole? Ak sa prihlásite do nedele 15.11. do projektu Rozumne o migrácii, máte šancu priniesť do Vašej školy poctivú diskusiu o aktuálnej téme.