Letná škola kritického myslenia

Prvýkrát budeme tento rok organizovať podujatie pod názvom Letná škola kritického myslenia.

 

 

Ak si stredoškoláčka či stredoškolák, máme pre Teba skvelú príležitosť rozvíjať svoje schopnosti. V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku organizujeme vzdelávacie podujatie, ktoré sa odohrá 13.-18. augusta 2018 v Študijnom a kongresovom centre Univerzity Komenského Modra-Harmónia.

V dnešnom svete sa čoraz viac ukazuje potreba schopností kvalitného spracovania informácií, prehľadu v spoločenskom dianí či schopnosti rozoznávania kvalitných informácií od nedôveryhodných. Práve na túto potrebu je zameraná naša letná škola.

Pod vedením skúseného lektorského tímu a odborníkov/čok sa môžeš na akcii intenzívne venovať 3 oblastiam:

- Tréning kritického myslenia - Naučíš sa, ako skúmať informácie a rozlišovať fakty od názorov, pravdu od dezinformácií či spoľahlivé zdroje informácií od nedôveryhodných.

Mediálna gramotnosť - Spoznáš proces vytvárania mediálneho obsahu a spôsoby, ako informácie z médií analyzovať a chápať.

Politická gramotnosť - Naučíš sa orientovať sa vo svete politického a spoločenského života a spoznáš cesty, ako byť jeho dôležitou súčasťou.

 

Program podujatia bude zahŕňať interaktívne workshopy, diskusie so zaujímavými hosťami, ale aj zaujímavý voľnočasový program. Pre ľudí, ktorých zaujíma okrem vzdelávania a debata prezradíme, že sa toto podujatie bude odohrávať paralelne s našou debatnou akadémiou. Stretnete preto tiež veľa debatérov a debatérok vo voľnom čase, ale aj pri spoločných aktivitách.

Lektorský tím, zaujímavosti a novinky z príprav programu či dôležité informácie o letnej škole budeme zverejňovať nielen na tomto webe, ale aj na našich sociálnych sieťach.

 

Ak máš záujem o letnú školu, neváhaj a zaregistruj sa prostredníctvom tohto FORMULÁRA. Prihlášky prijímame do 31. mája 2018.

Účastníkom a účastníčkam bude zabezpečená strava a ubytovanie počas celého trvania akcie. Tie sú tiež financované z podpory Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj organizátora Jakuba Kobelu mailom na kobela@sda.sk, respektíve na čísle 0902 789 868. V mene celej Slovenskej debatnej asociácie sa na Teba veľmi tešíme!

 

Náš tím

Kritické myslenie

 

Martin Burgr

Martin je víťazom Slovenskej debatnej ligy, v ktorej neskôr pôsobil tiež ako rozhodca, lektor a člen správnej rady. V oblasti argumentácie a kritického myslenia odškolil stovky ľudí. Okrem debatných seminárov viedol kurz argumentácie na Masarykovej univerzite, lektoroval aj na Maxman Consultants Academy a niekoľkých konferenciách. Pracoval na projekte Odkaz pre starostu a v organizácii SGI. Dnes sa kritickému mysleniu venuje v organizácii Akadémia kritického myslenia, ktorej vzdelávanie si budete môcť vyskúšať na našej letnej škole pod Martinovým vedením.