Čo ste odkázali SDA k 20. výročiu?

Ďakujeme za podporu, ktorú ste nám preukázali pri narodeninovej výzve - vo forme príspevkov, ale aj povzbudivých odkazov.

#Články

Do novej sezóny vstupujeme tento rok plní optimizmu, a to najmä vďaka vám a vašej podpore. Pri príležitosti narodeninovej výzvy SDA ste nám zasielali mnoho povzbudivých odkazov, ktoré nás naplnili dobrým pocitom, že 20 rokov existencie má zmysel, a že vám záleží na jej ďalšom rozvoji. O niektoré z týchto správ by sme sa s vami radi podelili.

 

SDA je jediným strážnym psom demokracie na Slovensku na úseku kritického myslenia. Za 20 rokov odviedla množstvo mravenčej práce a z tisícov ľudí vychovala zodpovedných a angažovaných občanov :) Nech je druhé X-ko len jedným z mnohých!

(Majo Porvažník)

 

Aj mne zmenila život. Naučila som na veci pozerať aj z tej druhej strany, zistila, že nie sú čiernobiele, spoznala kopec zaujímavých ľudí a odniesla si množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Ďakujem, SDA.  Bolo to krásne obdobie.

(Lucia Spišáková Homolová)

 

Debatovanie a dobrovoľníctvo v SDA boli tými najlepšími rozhodnutiami, ktoré som počas strednej a vysokej školy urobil! To, čo debata učí má univerzálne využitie vo všetkých sférach. V mojom prípade, pri výskume rakoviny každý deň potrebujem rýchlo porozumieť argumentom mojich kolegov a partnerov, štruktúrovane myslieť a zrozumiteľne formulovať môj postoj. Za to všetko vďačím SDA!

(Martin Vojtek)

 

Debata by mala byť začlenená v povinných predmetoch. Držím palce, robíte to dobre. :)

(Juraj Ratulovský)

 

Slovenská debatná asociácia je projekt, ktorému vďačím za mnohé v živote. Minule som s úsmevom spomínal na časy, keď som aktívne debatoval - nikdy mi tak nehorel mozog ako vtedy. Vďaka debatovaniu som sa naučil, ako si overiť informácie a zdroje, formulovať argumenty a najmä kriticky myslieť. Bez týchto základov by som sa možno v súčasnej dobe preplnenej výmyslami a hoaxmi na internete strácal ako časť dnešnej spoločnosti. 

(Martin Dubéci)

 

Debatný program bol na začiatku veľkých zmien v mojom živote a odporúčam účasť v ňom každému.

(Michal Šľachta)

 

Veľa sa hovorí o potrebe kritického myslenia, o práci s mladými, o vytrácajúcej sa tolerancii a takmer neexistujúcej schopnosti jeden druhého počúvať a pozrieť sa na veci z rôznych uhlov pohľadu. SDA o tom nerozpráva, SDA to naozaj aj robí. Ja si pamätám SDA pred desiatimi rokmi (a pamätám si aj Andreja hovoriť na meetingu, že ak sa všetci nezapojíme, tak SDA nebude) a je skvelé vidieť kam sa posunula a kam má ešte potenciál sa posunúť, a zaslúži si pritom podporu všetkých, nielen bývalých debatérov a debatériek.

(Zuzana Podracká)

 

Debatovanie v SDA mi, dá sa povedať, zmenilo spôsob rozmýšľania o veciach okolo mňa a pomohlo mi aj v iných oblastiach života. Je to parádny a veľmi potrebný projekt, držím palce.

(Ján Mutkovič)

 

Debata bola tá najlepšia vec, ktorá sa mi počas strednej školy mohla stať. Pôvodne som s ňou začal lebo som tušil, že otvára veľa rôznych dverí. Omnoho dôležitejšie však je (a to som si uvedomil až neskôr), že veľmi účinne otvára hlavy, vychováva generáciu lepších občanov a posilňuje demokratické hodnoty. A to všetko robí Slovensko lepšou krajinou pre každého. 

(Ján Hradický)

 

SDA v rámci vzdelávania na Slovensku supluje občiansku výchovu. Učí školákov kritickému mysleniu, asertivite, práci s informáciami, práci v tíme, atď. Vychovala generáciu ľudí, ktorá má nástroje a motiváciu, meniť svet k lepšiemu. Len tak ďalej!

(Lukáš Levický)

 

Ďakujeme, že podporujete kritické myslenie mladých ľudí na Slovensku. Ak ste nás nestihli podporiť cez narodeninovú výzvu, môžete tak spraviť kedykoľvek cez tento odkaz.