Hľadá sa trénerka alebo tréner WSDC tímu

Majstrovstvá sveta v debatovaní sa uskutočnia 19. – 29. júla 2020 v Mexiku. Slovensko by tam rado vyslalo svoj tím, ktorý však najprv musí byť vybraný a následne trénovaný. Preto potrebujeme práve Teba!

#Oznamy #Stredoškolský program

Aké by boli Tvoje úlohy:

Časová záťaž je v priebehu sezóny rozdelená pomerne rovnomerne. Intenzívnejšie obdobie nastáva v júni (kedy sú vyhlásené tézy na majstrovstvá a treba sa na ne začať pripravovať) a v júli (kedy prebiehajú samotné majstrovstvá). Úlohy by sa dali zhrnúť do troch celkov:

  • sformovanie tímu (pripravenie výzvy, premyslenie konceptu, zorganizovanie výberového stretnutia)
  • trénovanie tímu (stretnutia počas víkendov, stretnutia na skype, výjazdy na zahraničné turnaje)
  • účasť na WSDC v Mexiku

 

Nemusíte na to byť sami:

Ako po finančnej, tak aj po metodickej stránke nie je povinné, aby bola na všetko sama jedna trénerka či jeden tréner. Na prípravu aj na trénovanie si možno nájsť občasnú výpomoc (hosťujúci rozhodca či trénerka, poradcovia na výber tímu), alebo môže mať tím aj viac než jedného človeka zodpovedného za trénovanie. V priebehu uplynulých rokov sa neraz sformovali trénerské dvojice.

Rovnako nemusí trénerka alebo tréner nutne hradiť všetky náklady na turnaj sám. Podpora zo strany SDA je otázkou dohody s výkonnou radou.

 

Prečo je táto úloha dôležitá v rámci celkovej stratégie SDA:

Prostredníctvom WSDC tímu ostáva SDA v kontakte so zahraničnými organizáciami. Pre SDA to predstavuje možnosť sledovať medzinárodné debatné trendy a neostať uzavretý. V neposlednom rade to motivuje debatérov a debatérky, aby na sebe pracovali.

 

"Trénovanie WSDC tímu bola skvelá skúsenosť. Príprava tímu posunula v debatovaní ďalej nielen debatérov a debatérky, ale aj mňa samého. Naučil som sa veľa o mentoringu a práci s ľuďmi. Okrem toho sme zažili veľa srandy. Už síce prešlo pár rokov od WSDC v Singapure, no doteraz na to zvykneme spomínať." (Jožo Maruščák, tréner WSDC 2015)

  

 

 Ak Ťa táto pozícia zaujala, prípadne ak máš nejaké otázky...

 ...neváhaj napísať na vr@sda.sk. Prihlasovanie je otvorené do 21.10.2019 (do polnoci).