Začiatočnícke turnaje 2019

Veľkou novinkou pre túto sezónu bola séria turnajov určených pre začínajúcich debatérov a debatérky.

#Články #Stredoškolský program

Novú debatnú sezónu 2019-2020 sme odštartovali troma začiatočníckymi turnajmi. Ako sme avizovali, bude v nej veľké množstvo noviniek. Prvou z nich boli práve začiatočnícke turnaje. Tieto turnaje boli zavedené pre uľahčenie vstupu do debatného sveta pre nových debatérov a debatérky. Prebehli v Žiline, Bratislave a v Košiciach. Fotky z turnaja v Žiline si môžete pozrieť tu.

Účasť na všetkých turnajoch prekonala naše očakávania. Minulú sezónu na prvých turnajoch sezóny debatovalo v priemere 10 začiatočníckych tímov. S touto účasťou sme počítali aj pri začiatočníckych turnajoch. Nakoniec sme mali na všetkých troch turnajoch skoro dvojnásobný počet tímov. Debatovať prišli nielen debatéri a debatérky zo zabehnutých klubov, ale aj úplne nové kluby.

 

Natália Demková, učiteľka a vedúca nového debatného klubu na gymnáziu v Michalovciach, o turnaji povedela:" Východoslovenský turnaj v Košiciach mal skvelú atmosféru – pracovne rušnú a priateľskú. Moji debatéri a debetérky– nováčikovia, boli plní očakávania čo bude, ako bude. Na rozdiel od nich, lektori a lektorky, rovnako ako rozhodcovia a rozhodkyne boli pohodoví, trpezliví a s hromadou dobrých rád podporovali svojich nových súputníkov svetom debát a argumentov. "