Online debaty

Síce sa aktuálne nie je možné stretávať na turnajoch, ale to neznamená, že sa nedá pokračovať v debatovaní.

#Oznamy #Stredoškolský program

Na východe usporiadal debatný klub Trebišovská vnútroklubový turnaj. Na západe sa chystá debata naprieč hranicami – debatný klub Slovaňák (Brno) sa stretne s debatným klubom GJH (Bratislava). Ak sa aj Vy doma nudíte a chcete si zadebatovať, smelo do toho, radi Vám s tým pomôžeme.

 

AKO SI PREDSTAVIŤ ONLINE DEBATU?

Okrem toho, že nesedíte spolu v jednej miestnosti, sa nemusí takáto debata líšiť ničím výrazným. Ak si debatu dohodnete v dostatočnom predstihu, môže to byť ekvivalent pripravovanej debaty. Alebo si na prípravu nechajte hodinu ako pri improvizovanej téze. Dohodnite si platformu, kde sa stretnete a zvyšok už prebieha štandardne.

 

Debatovať sa dá na rôznych miestach. Ak sa vám nechce inštalovať nové programy alebo sa nikde registrovať, vytvorte si skupinovú konverzáciu na Facebooku a zavolajte si tam. Alebo urobte to isté na Skype. Ak chcete skúsiť niečo nové, na skupinové konverzácie slúži aj Zoom (kde je potrebná registrácia) alebo Jitsi Meet (pri použití prostredníctvom PC nepotrebujete nič, na mobile je nutné stiahnuť si aplikáciu). Ak chcete zachovať debatnú tematiku ešte aj pri výbere kanálu, je tu debatná platforma Mixidea.

 

 

ČO PONÚKA SDA:

 

  • ak "ste v tom sami" - plne organizované debaty z našej strany:

Vždy v pondelok prostredníctvom SDA Facebooku a Instagramu vyhlásime debaty na nadchádzajúci týždeň. TU nájdete VEREJNE PRÍSTUPNÚ TABUĽKU, kde si vyberte z dostupných možností dátum a čas a dopíšte sa do voľných políčok (meno a email). Prosím, nič nemažte, využívajte len debaty, kde sú ešte miesta. Pri každej debate nájdete aj rozhodcu či rozhodkyňu, ktorí sa Vám na debate budú venovať a tézu. Nemusíte sa na ne pripravovať dlho – cieľom je mať z toho ekvivalent improvizovanej tézy.

 

Ak nie je debata zaplnená deň vopred (do polnoci), bude žiaľ zrušená a zapísaným záujemcom a záujemkyniam o tom zašleme správu. Ak bude zaplnená, všetci dostanú potvrdzujúcu správu spolu s inštrukciami týkajúcimi sa toho, na akej platforme debata prebehne a mená a adresy ľudí v tíme, aby sa mohli spolu na tézu pripraviť. Prosím, myslite na to, že od každého jedného človeka je závislých ďalších 5 spoludebatérov a spoludebatérok a samozrejme rozhodca či rozhodkyňa. Preto sa na debatu, o ktorú ste prejavili záujem a ktorá sa uskutoční, dostavte.

 

  • ak "Vám chýba len niečo" - pomoc s organizáciou z našej strany:

Bez problémov poskladáte debatu (dva tímy), ale chcete poradiť s tézou alebo dodať rozhodcu či rozhodkyňu? Potrebujete nájsť súperov a súperky, ale viete, o čom by ste si chceli zadebatovať? Napíšte na ivanova@sda.sk a radi Vám pomôžeme. 

 

AKO NÁM MÔŽETE POMÔCŤ VY? 

Aj ak nás vôbec nepotrebujete a debaty si viete plne zorganizovať sami, stále by sme s Vami mali radi kontakt. Môžeme od Vás získať cenný feedback na jednotlivé platformy, ktoré ste skúsili a využiť Vaše skúsenosti pri organizovaní iných online debát či online turnaja. Fotky z Vašich debát zas môžu posmeliť ostatných, aby sa do toho aj sami pustili. Preto aj v takýchto prípadoch budeme radi, ak nám niekto z danej (chystanej či už absolvovanej) debaty dá vedieť na ivanova@sda.sk