Online semináre SDA

Aj Vám chýba debata a chceli by ste si pozrieť metodický seminár od skúsených rozhodcov a rozhodkýň? Od budúceho týždňa sa môžete tešiť na video každý týždeň!

#Oznamy #Stredoškolský program

V SDA stále hľadáme spôsoby, ako zaplniť voľné miesto spôsobené tým, že sa nekonajú žiadne turnaje či podujatia, kde by ste si mohli zlepšiť svoje debatné schopnosti. Preto okrem Online debátSDA buddiess prichádza aj tretia novinka - séria krátkych metodických videí, ktoré pre Vás ppripravujeme v spolupráci s našimi rozhodcami a rozhodkyňami.

 

Každý štvrtok (počnúc budúcim týždňom) uverejníme jedno video. Témy budú rôzne - primárne sa budeme venovať debatným zručnostiam, ktoré využijú začínajúci aj pokročilí debatéri a debatérky. Videá budú mať približne 15minút (aby si na ne vedel nájsť čas naozaj každý) a budú vo forme krátkej debatnej prednášky s vysvetlením teórie a praktickými ukážkovými príkladmi.

 

Na videách uvidíte okrem ľudí, s ktorými sa na turnajoch stretávate bežne, aj absolventov a absolventky, o ktorých počúvate už len príbehy a samozrejme bývalé stredoškolské debatné hviezdy, ktoré odišli za štúdiom do zahraničia. Je to teda jedinečná príležitosť zlepšovať sa nielen s Vami známymi lektormi a lektorkami, ale naučiť sa niečo aj od ľudí, ktorí sa Vám bežne nevenujú. 

 

Lektori a lektorky si budú témy vyberať sami podľa toho, v čom sa cítia byť najväčší experti. Ak však existujú témy, ktoré Vás vždy zaujímali, ale na klube alebo na turnajových seminároch Vám ich nikto nevysvetlil, dajte nám o nich vedieť prostredníctvom tohto FORMULÁRA a určite sa budeme snažiť zaradiť aj tie. 

 

 

 

Ako nám môžete pomôcť Vy? 

Ak máte skúsenosti s debatnou metodikou (tréneri, trénerky, rozhodcovia, rozhodkyne) a máte záujem podieľať sa na tvorbe online videa obsahu, napíšte na kristofik@sda.sk. Či už máte silnú debatnú stránku a tému, o ktorej chcete spraviť video alebo potrebujete pomôcť s nápadom či jeho dotiahnutím, neváhajte sa nám ozvať - radi poskytneme všetku potrebnú podporu.