Mentoringový program 2020/2021

Spúšťame už 3. ročník mentoringového programu, ktorého účelom je individuálna podpora mladých debatných trénerov a tréneriek.

#Oznamy #Stredoškolský program

V tieto dni spúšťame prihlasovanie do 3. ročníka mentoringového programu, ktorý je stavaný na podporu debatných trénerov a tréneriek. Tí prostredníctvom neho získavajú príležitosť spolupracovať so špičkovými absolventkami a absolventmi debatného programu v dvoch hlavných oblastiach. Prvou sú debatné zručnosti, ktoré im pomôžu mentorky a mentori aktívne rozvíjať. Druhou sú manažérske a trénerské zručnosti, ktoré zabezpečia, aby sa tieto nové debatné zručnosti efektívne dostali aj k členkám a členom ich debatných klubov.

 

  • Podľa Katky Kandrikovej, bývalej členky mentorského tímu a mentorky, je na mentorskom programe skvelé práve to, že spája skúsených s tými, ktorí o skúsenosti majú záujem. Program je teda šitý na mieru každému klubu, čo mu dodáva obrovský potenciál. 

 

Toto prispôsobené párovanie vzniká podľa vopred stanovených kritérií mentorského tímu po úvodnej registrácii. Následne tím zabezpečí výmenu vzájomných kontaktov prihlásených účastníkov a účastníčok, pomôže nastaviť ciele a zašle formulár, ktorý slúži ako pomôcka k stanoveniu si cieľov a plánov mentoringu. Minulú sezónu sa im takto podarilo vytvoriť 18 mentorských dvojíc.

 

  • Katka Závacká, ktorá mala mentorku aj v minulej sezóne, sa rozhodla opäť zapojiť. Jej hlavným dôvodom bolo, že klub, ktorý vedie, je malý a relatívne nový, preto sú pre ňu nesmierne cenné rady a pomoc skúsenejších absolventov a absolventiek debatného programu. Tí, podľa nej, vedia klub okrem vzdelávania vtiahnuť aj hlbšie do komunity. 

 

Program nepredstavuje výhody len pre mentees, ale vie mnoho priniesť aj samotným mentorom a mentorkám. 

 

  • Potvrdzuje to aj mentorka Katky Závackej, Jana Babicová, ktorá vidí výhody najmä v prepojení debatných generácií, ktoré si vedia predávať dlhoročné skúsenosti. Okrem toho mentoring prináša možnosť zlepšovať líderské schopnosti či opäť pocítiť radosť zo šírenia kritického myslenia – tentokrát už nie z trénerskej stoličky, ale z pozície absolventky.

 

Registrácia mentees a mentorov/mentoriek do programu prebieha do nedele 18. októbra. Nepremeškajte možnosť prihlásiť sa. 

 

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte osloviť výbor pre mentoringový program prostredníctvom emailovej adresy mentoring@sda.sk.  

 

Aj takto vyzeralo koordinovanie mentoringového programu v čase jarnej karantény.