Webináre s absolventmi a absolventkami

Absolventi a absolventky SDA pre Vás prichystali rôznorodé webináre zamerané na zlepšenie schopností potrebných na dosahovanie lepších výsledkov (nielen) v debate.

#Oznamy #Stredoškolský program

Úspešní absolventi a absolventky debatného programu, ktorí sa naďalej aktívne venujú akademickej debate, si pre Vás pripravili sériu vzdelávacích seminárov. Obsah webinárov bude pokrývať široké spektrum problémov, s ktorými sa začínajúci debatéri a debatérky stretávajú. Svoje debatné schopnosti si môžete tak zlepšiť v oblasti analýzy argumentov, využívania príkladov, uchopenia téz či sporov geopolitických debát. Viac o samotných webinároch a ich lektoroch a lektorkách sa dočítate nižšie. 

 

Pre účasť na webinári je potrebné vyplniť prihlasovací formulár. Po jeho odoslaní Vám na e-mail príde odkaz na Zoom, kde sa daný webinár odohrá. Naši lektori a lektorky sa na Vás už teraz tešia!

 

ARGUMENTÁCIA 2.0 so Sárou

25.10.2020 | 17:00 | PRIHLASOVANIE

Sára si s vami na tomto webinári prejde, prečo dodržanie štruktúry argumentu (tvrdenie-vysvetlenie-dôkaz) neznamená automaticky výhru a ako urobiť argumenty silnejšími. Spolu skúsite vymyslieť nadpriemerne hodnotené analýzy na rôzne debatné tézy.

 

 

OD PREČÍTANIA SI TÉZY K VÝHRE V DEBATE s Tonom

1.11.2020 | 18:00 | PRIHLASOVANIE

S bývalým predsedom tézového výboru sa spolu pozriete na rôzne typy téz a na to, čo od vás jednotlivé tézy chcú a čo treba urobiť na to, aby ste zvýšili svoje šance na výhru.

 

 

VOJNA, MIER A NIEČO MEDZI (GEOPOLITIKA V DEBATE) s Matejom

3.11.2020 | 18:00 | PRIHLASOVANIE

Debaty o medzinárodných vzťahoch sú pre množstvo debatérov a debatérok postrachom. Kto má vedieť, o čo ide čínskemu prezidentovi, či bolo bombardovanie Líbye opodstatnené a kde vôbec leží Náhorný Karabach? V tomto webinári si spolu s Matejom prejdete najčastejšie spory, ktoré sa v geopolitických debatách vyskytujú, ako aj stratégie na prípravu caseov. Cieľom nebude detailná analýza konkrétnych téz či udalostí, ale skôr budovanie zručností využiteľných vo väčšine debát o medzinárodnej politike.

 

 

AKO UROBIŤ Z PRÍKLADU DÔKAZ s Katkou 

10.11.2020 | 17:00 | PRIHLASOVANIE

Viete, že potrebujete dôkaz, ale neviete vymyslieť aký? Našli ste zaujímavé články, ale neviete ako a či ich zakomponovať do debaty? Čo vlastne treba dokazovať? A dajú sa dôkazy vôbec nejako refutovať? Na toto všetko vám odpovie Katka a tento webinár.