Výber na majstrovstvá sveta 2018

12.-13. januára v Bratislave

#Stredoškolský program

318ebffa-66f0-488a-ba88-a4711597b03dVážení vedúci klubov, milí debatéri!

 

Radi by sme Vás pozvali na výber členov slovenského reprezentačného tímu pre Majstrovstvá sveta v debatovaní (WSDC) 2018, ktoré sa uskutočnia v Záhrebe a Ľubľane od 17. do 27. júla 2018. Účasť na WSDC je jedinečnou príležitosťou zlepšiť svoje debatné zručnosti, rozšíriť si všeobecný prehľad a naučiť sa využívať základné filozofické koncepty v argumentácii. To celé pod osobným vedením trénerského tímu, zloženého z bývalých debatérov a súčasných rozhodcov na WSDC. Získate možnosť porovnať sa s ostatnými národnými reprezentáciami a v prípade poctivej prípravy aj možnosť uspieť v tejto konkurencii.

 

Dátum a čas: 12.1.2018 od 16:00 a 13.1.2018 od 9:00 (Úspešných uchádzačov čaká prvý tréning už v nedeľu 14.1.2018.)

Miesto: Bratislava (presné miesto bude registrovaným účastníkom zaslané neskôr)

Ubytovanie: účastníci si ubytovanie zabezpečujú samostatne

Strava: účastníci si stravu zabezpečujú samostatne, počas dňa bude prestávka na obed

Zoberte si si sebou: pero, papiere, almanach (nie je povinný, ale veľmi odporúčaný)

Termín na prihlásenie: 9.1.2018

 

Odhadované náklady na turnaj: 1000 až 1500 eur na osobu (v závislosti na počte ďalších turnajov, nákladoch počas tréningov, atď.) Na pokrytie nákladov si môžete nájsť sponzorov a SDA vám dokáže pri ich hľadaní poskytnúť podporu.

 

Samotný výber bude pozostávať z vedomostného testu, pripravených rečí a debát. Od účastníkov očakávame, že si pripravia prvú reč na súhlasnú aj nesúhlasnú stranu na tézu:

„This house regrets the attempts to suppress offensive speech at University campuses (disinviting speakers, heckling, no-platforming, etc.)“


Budeme hľadať 7-10 ľudí, z ktorých do jari vyberieme 5 na základe ich výkonu, prípravy a práce v tíme. Schopnosť rozprávať po anglicky je jedným z kritérií, nie však tým najdôležitejším a neočakávame od vás, že budete rozprávať na úrovni native speakerov. Očakávame ale ochotu pracovať na sebe a zlepšovať sa, učiť sa nové veci a pravidelne sa pripravovať (na týždennej báze). Podmienkou výberu je ochota cestovať na tréningy a záujem debatovať na medzinárodných turnajoch.

Ak máte nejaké otázky, môžete kontaktovať buď trénera Branislava Fečka - Čegiňa (bfecko@gmail.com) alebo team managerku Marii Bullovú (mariebullova@gmail.com).

V prípade záujmu prosím vyplňte tento formulár.

 

Tešíme sa na vašu účasť!

 

PDF verzia (in English too)