Leto 2018 s SDA

Letná debatná akadémia, Letná škola kritického myslenia, Letná akadémia Discover a medzinárodný turnaj v Prahe - stačí si do 31. mája vybrať!

#Letná akadémia Discover #Program verejnej diskusie #Stredoškolský program

36772474800_ba876392f1_k

Finále Slovenskej debatnej ligy je síce za nami, zďaleka však nekončia príležitosti, do ktorých sa môžete vy, vaši debatéri alebo debatérky zapojiť. Niektoré sú otvorené alebo vyslovene určené nedebatérom a nedebatérkam. Rádi by sme vám ich zhrnuli:

Letná debatná akadémia
13.-18. august, Modra

Aby aj členovia nových a menších debatných klubov, aj pokročilí debatéri a debatérky mali prístup k najlepšiemu tréningu, obnovujeme letné podujatie, ktoré je zamerané v prvom rade na debatné zručnosti. Učiť na akadémii budú Ivana Ivanová, Jakub Kobela, Tamara Krištúfková, Andrej Schulcz, Ondrej Schütz, Martin Šedovič. Tešiť sa môžete aj na nedebatný vzdelávací aj socializačný program. Účastnícky poplatok je 180 eur, v odôvodnených prípadoch ho znížime.

Zdieľajte prosím vo svojich kluboch.

Letná škola kritického myslenia
13.-18. august, Modra

Naraz s letnou akadémiou robíme podujatie skôr pre nedebatérov a nedebatérky. Okrem tréningu kritického myslenia sa zameria na témy orientácie v politike a médiách. Školiť bude napríklad Martin Burgr (Akadémia kritického myslenia), Matej Cíbik (Univerzita Pardubice) či Juraj Rizman (Via Iuris). Účasť je vďaka podpore Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku bezplatná.

Zdieľajte prosím vo svojom okolí.

Letná akadémia Discover
22.-29.júl a 19.-26.august, Podskalie / 5.-12. august, Sv. Jan pod Skálou

Ôsmy ročník najlepšieho týždňa tvojho leta. Desiatky kurzov, zaujímaví lektori, lektorky, účastníci, účastníčky. Stačí si vybrať. V prílohe nájdete plagát, ktorý môžete vyvesiť alebo preposlať. Účastnícky poplatok je 220 eur, v odôvodnených prípadoch ho znížime.

Pražská debatná jar
12.-16. júl, Praha

Keď vám už mesiac pred debatnou akadémiou bude veľmi chýbať debata, skúste debatný turnaj v našom bezprostrednom okolí. Sú na ňom iba improvizované tézy. Účastnícy poplatok je 95-200 eur. Ak máte otázky alebo záujem o účasť, napíšte na sedovic@sda.sk. Kompletné tímy sa môžu rovno registrovať na stránke turnaja.

 

Zúčastniť sa môžete viacerých podujatí zároveň. Bližšie info nájdete v odkazoch aktivít.

 

poster_cz_colored_v2