O koľko sa zväčšili regionálky?

Za posledných 10 debatných sezón sa počet tímov skoro zdvojnásobil. Čo ďalšie sa zmenilo na typickom regionálnom turnaji?

#Články #Stredoškolský program

Regionálne turnaje organizuje SDA od začiatku a pre väčšinu debatérov a debatérok boli vždy miestom najintenzívnejšieho kontaktu s debatou. Na nich spoznali najviac nových ľudí, zažili adrenalín z debaty, tímové radosti aj spory, výhry aj prehry, zapamätateľné rozhodnutia aj zábavu.

 

Program turnajov sa od vzniku SDA obmieňa a vylepšuje, ale podstata zostala rovnaká. Dnes máme 4 turnaje v 3 regiónoch, na každom 4 kolá debát, z nich 2 na improvizované tézy. Od minulej sezóny sme po improvizovaných debatách zaviedli debrífingy, teda 5-minútové prezentácie o kontexte tézy, možných stratégiách a argumentoch. Turnaje prebiehajú od októbra do marca. Väčšinou začínajú v piatok poobede a končia v sobotu poobede. Finálový turnaj je zvyčajne počas posledného aprílového víkendu, a vrcholí debatou v parlamente.

 

Chcete čítať viac takýchto textov?

Článok pokračuje nižiše , tu sa prihlasujete na odoberanie našich noviniek:
 
* povinné údaje
 
Prostredníctvom Debatných listov budete od nás dostávať správy o aktuálnom dianí v našej organizácií, odkazy súvisiace s kritickým myslením a informácie o tom, ako ju môžete podporiť. Plánujeme vám ich zasielať raz mesačne. V niektorých mesiacoch vám pošleme dve alebo tri správy ohľadom mimoriadne aktuálnych noviniek.

Sme občianske združenie Slovenská debatná asociácia so sídlom Štúrova 3, 811 02 Bratislava. Vo vzťahu k Vašim osobným údajom vystupujeme v pozícii prevádzkovateľa. Debatné listy môžete prestať odoberať kedykoľvek. Stačí, ak kliknete na link v zápätí posledného mailu, alebo nám napíšete na media@sda.sk.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

 

 

 

 

Počty tímov na turnajoch poznáme úplne presne od sezónu 2008/2009. Oproti nej bol v minulej sezóne celkový počet tímov na región viac ako dvojnásobný – narástol z priemerne 12 na 25. Všetky 3 regióny boli za posledných 10 rokov najväčšie aj najmenšie v sezóne.

 


 

Zväčšenie turnajov je zásluhou najmä mnohých dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, kto ich organizovali a chodili na ne rozhodovať. 

 

Chcete sa prísť pozrieť či dokonca rozhodovať? Napíšte na sda@sda.skTu nájdete kalendár s podujatiami vo vašom regióne, alebo sledujte náš Facebook.

 

Máte výsledkové listiny alebo fotky spred sezóny 2008/2009? Veľmi sa potešíme, ak nám napíšete na sda@sda.sk a pomôžete rozšíriť náš archív.

 

Ak chcete ďalší rast regionálnych turnajov, môžete to spraviť cez tento odkaz.