Vzdelávacie fórum v Slovinsku

Zúčastnite sa vzdelávacieho fóra v slovinskej Kranjskej Gore.

#Program verejnej diskusie #Stredoškolský program

Pozývame Vás na vzdelávacie fórum, ktoré sa uskutoční 9.-13. mája 2019 v Kranjskej Gore v Slovinsku.

Fórum je organizované ako súčasť projektu "Creating Critical Minds and Voices in Europe", ktorý je pokračovaním projektu "Debating Threats to Democracy". Podujatia sa zúčastnia delegácie z 16 európskych krajín a bude zamerané na diskusie a workshopy spojené s aktuálnymi a významnými spoločenskmi témami z európskeho kontextu (nezamestnanosť mladých, nedemokratické tendencie v Európe, sloboda slova a tlače, migrácia a utečenectvo, a pod.). Súčasťou fóra budú tiež semináre o debatných zručnostiach pre všetky úrovne, ako aj všeobecno-vzdelávacie diskusie, spoznávacie a voľnočasové aktivity.

 

Hľadáme:

- 8 stredoškoláčok a stredoškolákov, ktorí by mali záujem zúčastniť sa tohto fóra (nemusia mať debatné skúsenosti)

- 2 dospelé osoby, ktoré budú delegáciu sprevádzať (a ideálne aj odučia nejaký debatný alebo všeobecne-vzdelávací workshop)

 

Delegácia bude sprevádzaná dospelými zástupcami Slovenskej debatnej asociácie od momentu odjazdu z Bratislavy do chvíle návratu. Ubytovanie a stravu počas trvania programu zabespečujú organizátori/ky slovinského podujatia. Účastníčky a účastníci si platia len cestovné náklady. To isté platí pre sprevádzajúce osoby. V prípade záujmu očakávame, samozrejme, aspoň mierne pokročilú úroveň angličtiny, nakoľko tá bude používaným jazykom počas trvania akcie. 

V prípade záujmu členov výpravy zaradíme do programu aj prehliadku Kranjskej Gory a jej okolia.

Prihlásiť sa k účasti môžete do 20. februára 2019 (vrátane) na TOMTO ODKAZE. V prípade otázok píšte koordinátorovi výpravy Jakubovi Kobelovi na kobela@sda.sk  alebo volajte na 0902 789 868.

Informácie o predchádzajúcom evente v Aténach nájdete aj na OFICIÁLNEJ STRÁNKE PROJEKTU.

 

Projekt je podporovaný programom Európa pre občanov.