Príďte rozvíjať debatérky a debatérov

Pridajte sa do lektorského alebo organizačného tímu na jednej z letných debatných akadémií.

#Stredoškolský program

Milí všetci,

ponúkame Vám možnosť stať sa súčasťou lektorského a organizačného tímu dvoch letných akadémií, ktoré SDA hostí:

-          Letná debatná akadémia 2019, ktorá sa uskutoční 21.-28. júla 2019 v Modre-Harmónii

-          Visegrad Debate Academy 2019, ktorá sa uskutoční 18.-24. augusta 2019v Moravskom Svätom Jáne.

 

Od lektorov a lektoriek budeme očakávať spoluprácu na príprave programu a realizovaní workshopov. Možno tiež dostanú menšie organizačné úlohy počas priebehu akadémie. Od organizátorov a organizátoriek budeme očakávať ochotu pomôcť s priebehom debatného programu, vymýšľaním a realizovaním voľnočasových aktivít.

Workshopy na debatných akadémiách sa budú venovať precvičovaniu základných debatných zručností a učeniu pokročilých debatných techník. Akadémie budú tiež príležitosťou pre tréning vo viacerých debatných formátoch. Nedebatný program bude prispôsobený tak, aby bol oddychom a zábavou aj pre Vás.

 

V prípade záujmu o lektorovanie či organizovanie píšte na ivanova@sda.sk , do predmetu napíšte „LDA-lektorovanie“, „LDA-organizovanie“, „V4 DA-lektorovanie“ alebo „V4 DA-organizovanie“. Na vaše správy budeme čakať do 31.03.2019.

 

Letná debatná akadémia 2019

LDA je určená stredoškolským debatérom a debatérkam zo slovenských debatných klubov. Je pokračovaním minuloročnej úspešnej akadémie a pozostáva z 8-dňového intenzívneho debatného tréningu a zábavných nedebatných aktivít. Tím pripraví debatné hodiny pre viacero úrovní účastníkov a účastníčok a bude sa podieľať aj na nedebatnej časti programu. Viac info o LDA budeme zverejňovať TU.

 

Visegrad Debate Academy 2019

Debatná akadémia je určená debatérom a debatérkam zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Gruzínska a Ukrajiny, ktorým chceme počas 7 dní ponúknuť intenzívny debatný tréning. S Vašou pomocou zorganizujeme debatné workshopy, cvičné debaty a debatné cvičenia. Program bude obohatený aj o voľnočasové a súťažné aktivity. Viac info o VDA budeme zverejňovať TU.

 

Prečo sa prihlásiť?

  1. Lepšia debatná skúsenosť. Vďaka Vašej spolupráci si debatérky a debatéri odnesú skúsenosti, ktoré zlepšia nielen ich debatovanie, ale budú inšpiráciou aj pre stretnutia debatných klubov.
  2. Lepšia metodika SDA. Prípravou workshopov a ďalšieho programu pomôžete doplniť a rozšíriť debatnú metodiku, vďaka ktorej sa snažíme zlepšovať starostlivosť o kluby a rozširovať sieť debatných klubov.
  3. Letný týždeň v debatnej komunite. Všetci vieme, prečo nás debatná komunita oslovila natoľko, že sme jej venovali niekoľko rokov svojej mladosti. Táto komunita Vás bude čakať aj tu.
  4. Dobrá skúsenosť aj pre Vás. Veríme, že z tohto týždňa neodídu obohatení len debatéri a debatérky, ale aj Vy. Príprava, praktická skúsenosť alebo spolupráca s miestnym (Letná debatná akadémia) aj medzinárodným (Visegrad Debate Academy) lektorským tímom je dobrou príležitosťou pre zlepšenie debatných a lektorských schopností.