• O SDA
    • Čo robíme
    • Povedali o nás
    • Naši ľudia
    • Naši absolventi
    • Výročné správy
    • Kontakty
  • Čo je debata
    • Ako funguje debata
    • Prínosy debaty
    • Formáty
    • Debata v zahraničí
    • Slávni debatéri a debatérky
  • Naše aktivity
    • Pre školy
      • Čo ponúkame
      • Prínosy pre žiakov a žiačky
      • Ako sa zapojiť?
      • Kde všade pôsobíme
    • Pre mladých
      • Debatuj na klube
      • Súťaže
      • Iné aktivity
    • Školenia pre firmy
      • Prečo školenie od nás
      • Ponuka školení
      • Firemný debatný klub
      • Individuálne školenie
      • Lektorky a lektori
  • Články
Podporte nás2% pre SDA

O 

Čo robíme

Aktivity SDA sú rozdelené do šiestich programov. Kľúčovými sú stredoškolský debatný program a základoškolský debatný program. SDA podporuje a koordinuje prácu debatných klubov na základných a stredných školách, organizuje debatné turnaje, semináre a školenia pre študentov a študentky…

Základoškolský debatný program

Juniorská debatná liga

Postupová súťaž určená pre žiakov 2. stupňa ZŠ a mladších ročníkov osemročných gymnázií (príma až kvarta). Ligová sezóna trvá celý školský rok a skladá sa zo štyroch regionálnych súťažných kôl (2 korešpondenčných a 2 prezenčných) na západnom, strednom a východnom Slovensku. Na konci sezóny najúspešnejší jednotlivci a tímy postupujú z regiónov na finálový turnaj (FJDL).

JDL prebieha v dvoch kategóriách – v 1. kategórii súťažia individuálne žiaci a žiačky 5. a 6. ročníka a prímy a v 2. kategórii súťažia v dvojčenných tímoch žiaci a žiačky 7. až 9. ročníka a sekundy až kvarty. V korešpondenčnom kole žiaci a žiačky v oboch kategóriách píšu eseje na vopred zadanú tézu. V prezenčnom kole si mladší žiaci a žiačky pripravia na vopred zadanú tézu 5 minútovú súhlasnú aj nesúhlasnú reč.

Čo sa naučíš v JDL?

 

 

 

 

 

Ak sa chceš o Juniorskej debatnej lige dozvedieť viac, klikni SEM.

Slovenská debatná asociácia (SDA) podporuje kritické myslenie, otvorenú spoločnosť a občianstvo mladých ľudí.

Stredoškolský debatný program

Slovenská debatná liga (SDL)

Postupová súťaž určená pre žiakov a žiačky stredných škôl, všetkých ročníkov bilingválnych gymnázií a starších ročníkov osemročných gymnázií (kvinta až oktáva). Tí v trojčlenných tímoch debatujú proti iným tímom počas troch regionálnych kôl na západnom, strednom a východnom Slovensku. Na konci sezóny najúspešnejšie tímy postupujú z regiónov na finálový turnaj (FSDL), ktorý vrcholí finálovou debatou dvoch najúspešnejších tímov v priestoroch Národnej rady SR.

Čo sa naučíš v SDL?

kriticky myslieť a argumentovať na základe dôkazov

pracovať so zdrojmi a čítať s porozumením

analyticky a logicky myslieť

aktívne počúvať a reagovať na argumenty iných

pracovať v tíme

efektívne si organizovať pracovný čas, slovný aj písomný prejav

zdolávať trému, verejne vystupovať a prezentovať

Debatovať budeš o rôznych témach, ako napríklad:

politika “30% poslancov každej parlamentnej strany by povinne malo byť vo veku do 30 rokov.”

ekonómia “Možnosť používať kreditné karty by mala byť podmienená príjmom nad priemerom Slovenska.”

ekológia “Štát by mal robiť ekologické opatrenia aj na úkor ekonomickej stagnácie a politickej nestability.”

morálka “Milosrdné lži by mali byť morálne akceptované.”

šport “Kolektívne športy sú lepšie ako individuálne.”

kultúra “Umeniu vytvorenému AI by nemala byť poskytovaná platforma.”

Ak sa chceš o Slovenskej debatnej lige dozvedieť viac, klikni SEM.

Celoslovenské neligové turnaje (nováčikovské aj pokročilé)

Na jeseň každého školského roka majú noví aj pokročilí debatéri a debatérky šancu odskúšať si debatu v priateľskej atmosfére na niekoľkých neligových debatných turnajoch. Neligové turnaje síce fungujú ako samostatné súťaže, z ktorých sa narozdiel od ligovej súťaže už ďalej nepostupuje, no poskytujú skvelú príležitosť spoznať komunitu debatérov a debatérok z celého Slovenska, zažiť jedinečné debaty na rôzne náučné aj zábavné tézy a zároveň si aj zasúťažiť o skvelé tímové ceny (ako napríklad teambuilding v escape room).

Vysokoškolský debatný program

Vysokoškolské debatné kluby

Najmä na univerzitách v Bratislave, v Trnave, v Košiciach, v Brne a v Prahe sa vo vysokoškolských debatných kluboch sústreďujú absolventi a absolventky stredoškolského programu SDA. Vysokoškolský debatný formát (tzv. British Parliamentary, skrátene BP) je zložitejší a dynamickejší, pretože v ňom debatujú až štyri tímy. Debata na tejto úrovni láka nielen študentov a študentky vysokých škôl, ktorí nikdy predtým nedebatovali, ale aj pokročilých stredoškolských debatérov a debatérky.

Vysokoškolské debatné kluby počas sezóny pravidelne organizujú viacero česko-slovenských turnajov. Najvýznamnejším z nich sú Akademické majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky v debatovaní (AMČSR). Zúčastňujú sa tiež medzinárodných debatných turnajov, vrátane Univerzitných majstrovstiev Európy v debatovaní.

Ak sa chceš o vysokoškolskej debate dozvedieť viac, sleduj stránky vysokoškolských debatných klubov (na Facebooku, na univerzitnom webe) alebo nám pokojne napíš.

Učiteľský program

SDA už 20 rokov úspešne trénuje mladých ľudí v rozvoji kritického myslenia. Model práce SDA je síce primárne založený na debatných kluboch vedených mladými aktívnymi študentmi a študentkami, ale uvedomujeme si, že pre stabilné a dlhodobé zmeny vo vzdelávaní kritického myslenia a občianstva mladých ľudí, je potrebné spolupracovať s učiteľmi a učiteľkami. V minulosti SDA preškolila stovky pedagogických pracovníkov.

Medzi rokmi 2014 – 2016 SDA viedla medzinárodný projekt Európska sieť debatných učiteľov, v ktorom sme na Slovensku školili skoro 200 učiteľov a učiteliek a spolu so zahraničnými partnermi vytvorili manuál postupov pripravený na vyučovacie hodiny. Tento projekt bol financovaný z programu Európskej únie Erasmus+. Výstupy tohto projektu nájdete na stárnke teachers.sda.sk.

V rokoch 2017 a 2018 sme v rámci projektu Vzdelávanie informačnej gramotnosti podporeného Veľvyslanectvom Spojených štátov školili celkom 59 pedagógov a pedagogičiek z 43 škôl v tom ako rozpoznávať kognitívne skreslenia, ako správne argumentovať, vyhľadávať a overovať informácie a ako tieto zručnosti predávať mladým ľuďom.

Vzdelávanie učiteľov kritického myslenia

Stredným školám momentálne ponúkame debatný vzdelávací program zameraný na rozvoj kritického myslenia, argumentačných a prezentačných schopností študentov a študentiek. Ide o školský krúžok vedený pedagógmi zapojených škôl s celoročnou podporou našich metodičiek a metodikov. SDA v rámci programu poskytne plne hradené semináre pre učiteľov a učiteľky, úvodnú návštevu metodičky alebo metodika na škole (možná ukážka debaty) + dve návštevy počas školského roka, učebné a metodické materiály, možnosť celoročných konzultácií s metodikmi SDA a možnosť networkingu a zdieľania skúseností s inými učiteľmi a učiteľkami kritického myslenia. Viac informácií nájdete v brožúre.

Tento projekt je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014 – 2021. Správcom programu je nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Osobnosti o SDA

Vždy, keď na sociálnych sieťach absolvujem diskusiu, v ktorej absolútne chýbajú argumenty, pošlem malú platbu SDA. Jej členovia totiž diskutujú s argumentami, vedia sa pozrieť na problém z oboch strán a to všetko za tri minúty. SDA do každej školy!

Zuzana Kovačič Hanzelová
novinárka

SDA je pre mňa nádejou, že niekto má záujem kultivovať komunikáciu mladých ľudí, z ktorých vyrastie nová generácia mienkotvorných a prirodzene sebavedomých ľudí. Zaslúži si podporu a pozornosť, pretože mení našu budúcnosť k lepšiemu.

Adéla Vinczeová
moderátorka

Vnímam pôsobenie SDA ako veľmi užitočné, pretože kultivuje schopnosť počúvať, ale zároveň aj argumentovať – obe pre dnešný svet mimoriadne dôležité.

Michal Meško
CEO Martinus

V čase tzv. post-pravdy je úloha SDA je nezastupiteľná, možno oveľa dôležitejšia než v minulosti.

Peter Gažík
Generálny riaditeľ O2 Slovakia

Školenia nezmenia Vašu podstatu, ale ukážu a pomenujú prvky v komunikácii, ktoré si bežne neuvedomujete. A v momente, keď si uvedomíte, čo všetko v komunikácii používate a naopak nepoužívate, posunie Vás to vpred. Od prvého školenia som si začal viac všímať formu aj obsah komunikácie, ktorú vediem v biznise aj v osobnom živote. Môžem potvrdiť, že využívanie jednotlivých techník Vás dokáže skôr priviesť k želanému záveru.

Martin Kysela
TV/DIGITAL Representative Manager, TV JOJ

Myslím, že debatný klub je vhodný úplne do každej firmy, pre každého zamestnanca – lebo princípy, ktoré sa v ňom učíme sú veľmi prínosné nielen pre prácu, ale aj pre súkromný život. Navyše si máme šancu naozaj zažiť, ako sa cítia ľudia, s ktorými možno nesúhlasíme, mať v diskusii potom viac porozumenia a empatie.

Lucia Pašková
spolumajiteľka a ex-CEO CURADEN Slovakia

Prínos absolvovaného programu vidím pre seba a kolegov v odosobnení sa, pochopení toho druhého, načúvaní, upratovaní si myšlienok, správnom vyjadrovaní sa, v akcentovaní podstaty. To všetko má pozitívny dopad na to, ako vieme viesť firmu, hľadať riešenia problémov, robiť férový servis pre klientov a nastavovať politikom zrkadlo.

Martin Heržo
obchodný riaditeľ a člen predstavenstva JOJ GROUP

Ak chcete byť úspešní v debate, tak by som odporučil čo najviac debatovať. Znie to triviálne, ale je to mimoriadne účinná rada. V Tisovci sme nemali trénera, učiteľa ani pedagogický dozor, dokonca ani starších, úspešných debatérov. Ale debatný bol dvakrát do týždňa, vždy sa debatovalo a na turnajoch to bolo poznať.

Matej Cíbik
absolvent debatného programu SDA, slovenský filozof a autor knihy Liberáli a tí druhí

Ako absolvent sa rád zapájam do aktivít SDA, pretože som vďačný, že aj naďalej môžem zostávať v spojení s komunitou, s ktorou som počas strednej školy stávil tak veľa času. Zároveň sa naďalej v SDA učím nové veci, hoci namiesto debatných zručností a získavania sebavedomia pri vyjadrovaní svojich názorov, i keď sú v rozpore s väčšinou, sú to teraz už skôr organizačné schopnosti.

Matej Čerman
absolvent debatného programu SDA a bývalý člen slovenského WSDC tímu, v súčasnosti študent na Harvardovej univerzite v USA

Debata ma naučila, že analýza argumentov je veľmi dôležitá a dá sa aplikovať všade v živote. Zároveň mi pomohla zapracovať asertivitu a správne argumentovanie do bežného dňa, čo pomohlo môjmu vyjadrovaniu a posunulo ho na vyšší level aj pri priateľských konverzáciách. Dúfam, že aj ďalší debatéri a debatérky nájdu v SDA to, čo som našla ja: komunitu, vzdelanie a radosť.

Katarína Závacká
debatérka Slovenskej debatnej ligy SDA

Kancelária

Debatoval a viedol debatný klub v Brne, kde vyštudoval politológiu. Bol hlavným rozhodcom Slovenskej debatnej ligy a trénerom národného tímu na majstrovstvá sveta v debatovaní. Učil argumentáciu a debatu na Masarykovej univerzite, je lektorom Akadémie kritického myslenia a pred prácou v SDA pôsobil v obchode a marketingu.

V rámci doktorandského štúdia na univerzite učila mediálnu výchovu, kde sa snažila v rámci hodín rozvíjať diskusiu na rôzne spoločenské témy. Dlhodobo sa venuje kritickému mysleniu, mediálnej gramotnosti a zaujíma sa o prierezové témy v školskom vzdelávaní. Chce prispieť ku kultivácii verejnej debaty, pretože v nej často chýbajú logické argumenty.

Debatoval a trénoval na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave. V SDA pôsobil v tézovom výbore Juniorskej debatnej ligy. Počas debatnej kariéry reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta. Momentálne študuje filozofiu a právo na University of Warwick v Anglicku.

Debatovala a viedla debatný klub na Gymnáziu Kukučínová v Poprade. V SDA rozhodovala a pôsobila v tézovom výbore Stredoškolskej debatnej ligy. Momentálne študuje Politológiu, filozofiu a ekonomiku v angličtine, na Karlovej Univerzite v Prahe.

Debatoval a trénuje na Gymnáziu Varšavská cesta 1 v Žiline. Momentálne študuje psychológiu na Masarykovej univerzite v Brne. Ako dobrovoľník pôsobil ako koordinátor, hlavný rozhodca a člen tézového výboru pre Juniorskú debatnú ligu. Ako rozvojový koordinátor sa venuje najmä lektorovaniu a fundraisingu.

Debatovala a trénovala klub na Gymnáziu Metodova v Bratislave. V SDA pôsobí ako mentorka a metodička. Rovnako pôsobila vo vedení univerzitného debatného klubu v Prahe. Momentálne študuje sociológiu na Univerzite Karlovej.

Správna rada

Aktívne sa podieľa na príprave stratégie a rozpočtu SDA, volí riaditeľa alebo riaditeľku, schvaľuje vnútorné predpisy a účtovné závierky. Členov a členky volí valné zhromaždenie na 3 roky, dvoch členov alebo členky volí dobrovoľnícky zbor.

 

Jano debatoval na Gymnáziu Poštová v Košiciach a Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave. Venuje sa financiám, v minulosti komentoval finančné trhy pre médiá a momentálne pôsobí ako Head of IT & Dealing v spoločnosti Finax.

Debatovala za Gymnázium Šrobárova v Košiciach a Gymnázium Jura Hronca v Bratislave. V súčasnosti pôsobí ako Chief Experience Officer v Tatra banke.

Igor je CEO O2 na Slovensku. Pôsobil v oblasti riadenia zákazníckej skúsenosti v centrále Telefónica, študoval biznis a marketing na Univerzite Komenského, Univerzite v Groningene a London Business School. Ponuku stať sa členom Správnej rady prijal, pretože vzdelávanie mladých ľudí v oblasti kritického myslenia je jedným z kľúčov k ich budúcemu úspechu a aktívnej účasti v spoločnosti.

V Seznam.cz má na starosti projekty v oblasti boja s dezinformáciami, moderácie obsahu a mediálneho vzdelávania. Vedie kurzy mediálnej gramotnosti pre žiakov a žiačky, učiteľov a učiteľky, ako aj pre seniorov. Viac ako 15 rokov pôsobil v komunikačnej agentúre Seesame, kde pracoval na desiatkach kampaní pre firmy aj neziskové organizácie. V roku 2016 spoluzakladal projekt Konšpirátori.sk.

Timon v správnej rade zastupuje dobrovoľnícku komunitu. K debate sa dostal počas štúdia na Gymnáziu Párovská v Nitre. Následne študoval právo na University of Birmingham a na London School of Economics. V rámci SDA si už vyskúšal rôzne dobrovoľnícke pozície, vrátane hlavného rozhodcu Slovenskej debatnej ligy a trénera medzinárodnej esejistickej súťaže IPPF.

Debatoval a viedol debatný klub na Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu v Sučanoch. V SDA pôsobil vo viacerých dobrovoľníckych pozíciach. V súčasnosti študuje právo na Univerzite Komenského v Bratislave a pracuje v advokátskej kancelárii.

Vedie debatný klub na Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu v Sučanoch, ktorý zároveň aktívne reprezentuje na debatných súťažiach. Vďaka svojim zručnostiam v oblasti softvérového inžinierstva našiel uplatnenie ako dobrovoľník SDA alebo zamestnanec Medzinárodnej debatnej asociácie IDEA. Okrem bugov v kóde rád zdoláva vrcholy na cestnom bicykli.

Ombudsman:

Pomáhajú tvoriť bezpečné a inkluzívne prostredia v SDA. Obhajujú práva a záujmy členov a členiek SDA. Konajú na zákalde podnetu alebo z vlastnej iniciatívy. Podnet im môžete zaslať cez anonymný formulár.

Kontrolór:

Sleduje hospodáranie SDA a pomáha nastaviť procesy finančného riadenia. Menuje ho správna rada.

Debatu objavil v maturitnom ročníku na Gymnáziu J. Lettricha v Martine. Vyštudoval sociológiu a medzinárodné vzťahy na Masarykovej univerzite v Brne. Momentálne pôsobí v startupe a tiež ako event manager, moderátor a herec. V SDA sa ako dobrovoľník 6 rokov venoval primárne internej a externej komunikácii, rozhodovaniu, verejným diskusiám a metodike.

Debatoval na Šrobárovej v Košiciach. Pri štúdiu manažmentu bol vedúcim kancelárie SDA. Pracuje ako CFO firmy Streamstar. Predtým bol auditorom v ČSOB a EY, kde sa venoval aj pro bon službám pre Nadáciu Pontis a neziskovú organizáciu Depaul Slovensko.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky

Výbor pre podporu klubov:

Hlavný rozhodca:

Výbor pre podujatia:

Tézový výbor SDL:

Výbor pre Juniorskú debatnú ligu:

Tézový výbor JDL:

Trénerský tím na majstrovstvá sveta:

Trénerský tím na esejovú súťaž IPPF:

Metodický tím OKM:

Organizačný tím OKM:

Mediálny výbor:

AI výbor:

IT výbor:

Valné zhromaždenie

Členmi najvyššieho orgánu SDA sú zástupcovia a zástupkyne všetkých debatných klubov. Volí a odvoláva správnu radu, schvaľuje stratégiu, plán činnosti a rozpočet SDA.

Členmi najvyššieho orgánu SDA sú zástupcovia a zástupkyne všetkých debatných klubov. Volí a odvoláva správnu radu, schvaľuje stratégiu, plán činnosti a rozpočet SDA.

Naši absolventi

V roku 1996/1997 Nadácia otvorenej spoločnosti založila za účelom vzdelávania novej generácie lídrov v debatný program, ktorý sa osamostatnil do SDA. Dnes viacerí absolventi pôsobia na mienkotvorných pozíciách v médiách, štátnej správe, politike či školstve.

Marek Káčer
vedúci katedry teórie práva a ústavného práva, Trnavská univerzita

Debata podstatne zveľadila schopnosti, ktoré potrebujem ako vysokoškolský učiteľ. SDA ma inšpiruje aj po 15 rokoch: vediem predmet Argumentačné praktikum kopírujúci jeden z debatných formátov.

Debatné princípy kritického myslenia, aktívneho počúvania a zrozumiteľného formulovania vlastných názorov majú byť povinnou výbavou každého, od učiteľa základnej školy po šéfa firmy.

Vďaka SDA som získal zručnosti​, ktoré som naplno využil ako učiteľ a mentor. Získal som roky cenných skúseností v súťaživom a podnetnom prostredí plné konštruktívnej spätnej väzby.

Ako učiteľ na VŠ som debate asi najviac vďačný za to, že ma naučila aktívne počúvať druhých, kriticky myslieť a vyjadrovať sa precízne, no snáď zrozumiteľne.

Od 16 rokov som trénovala kluby, rozhodovala a organizovala turnaje, viedla medzinárodný projekt, precestovala svet, mala miesto pre kreativitu a iniciatívu. Vďaka SDA som stretla svojich najlepších priateľov, ľudí ktorí robia nielen môj deň, ale deň každého z nás o niečo lepší.

Debata ma naučila analyzovať, vyjadrovať sa presnejšie a vidieť ako zmena predpokladov mení výsledok. Priučila kritickosti k pofidérnym argumentom, zmierlivosti k rozdielnym hodnotovým predpokladom, ktoré ovplyvňujú výsledky úvah.

Debatovanie mi do života prinieslo výnimočné zážitky a priateľstvá s ľuďmi, ktorých si dodnes mimoriadne vážim. A aj dva tituly majstra Česka a Slovenska..:)

Bez debatného klubu by som nebol tam, kde som, a vlastne ani tým, kto som. Naučil ma rozumieť zmýšľaniu ľudí, s ktorých názormi nesúhlasím. Naučil ma pochopiť, že svet nie je čiernobiely, a prečo je doležíte to učiť aj ďalších.

V mojej práci je dôležité rýchlo porozumieť novým témam, identifikovať v nich kľúčové spory a pomenovať silné a slabé miesta diskutovaných riešení – to všetko som roky trénovala v SDA.

 

Debata a dobrovoľníctvo v SDA mi otvorili veľmi veľa možností v živote, naučili ma rozmýšľať inak nad sebou a nad svojím okolím, rozumieť svetu okolo seba lepšie ako kedykoľvek predtým. Hodiny venované SDA sa mi vždy vrátili násobne viac v zaujímavej práci alebo v priateľstvách so vzácnymi ľuďmi.

Zapojenie sa debát bolo jedno z mojich najlepších a najsmerodajnejších rozhodnutí na strednej škole. Doteraz čerpám a rozvíjam v SDA nadobudnuté zručnosti usporiadať si myšlienky a pohotovo sformulovať argumenty.

Táto organizácia mi zmenila život. Študoval som na najlepších školách, no najlepšie vzdelanie a najväčší intelektuálny rozvoj a úžasných kamarátov mi dala SDA.

Výročné správy

Výročné správy vydávame za debatné sezóny, ktoré sa zhodujú so školským rokom. V správe za každú sezónu nájdete informácie o štruktúre organizácie a obsadení vedúcich postov, aktivitách aj hospodárení SDA.

Výročná správa 2022/2023

Výročná správa 2021/2022

Výročná správa 2020/2021

Výročná správa 2019/2020

Výročná správa 2018/2019

Výročná správa 2017/2018

Výročná správa 2016/2017

Výročná správa 2015/2016

Výročná správa 2014/2015

Výročná správa 2013/2014

Výročná správa 2012/2013

Výročná správa 2011/2012

Výročná správa 2010/2011

Výročná správa 2009/2010

Začnite debatovať!

Chcete aj Vy alebo Vaše deti navštevovať debatný klub? Ozvite sa nám a my Vám povieme viac o možnostiach vo Vašom okolí. Do správy nám určite napíšte, na akej škole alebo prípadne v akej časti Slovenska by ste chceli debatovať.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené symbolom *
Fill out this field
Please enter a valid email address.
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Kontakty

Základné údaje

Názov: Slovenská debatná asociácia
Adresa: Ventúrska 5, 811 02 Bratislava
E-mail: sda@sda.sk
Telefónne čísla: +421 948 337 927
Forma: občianske združenie
Vznik: registrovaná dňa 17.11.1999, číslo spisu VVS/1-900/90-15873
IČO: 31801480
DIČ: 2021475445
PIC: 943964716
IBAN: SK40 1100 0000 0026 6545 5121
SWIFT(BIC): TATRSKBX
Banka: Tatra banka, Hodžovo námestie 3, 811 06 Bratislava

Odkazy

Kalendár (Google): Podujatia SDA

Súbory pre dobrovoľníkov (OneDrive): SDA spoločné

Podpora: www.sda.sk/darujme

Letná akadémia Discover: discover.sk

Blog Kocka: kocka.sda.sk

Bratislavský mediznárodný turnaj: bsdc.sda.sk

Európska sieť debatných učiteľov: teachers.sda.sk

Facebook
Instagram
YouTube
Flickr

Adresa:
Ventúrska 5, 811 01 Bratislava
sda@sda.sk
novyklub@sda.sk

Instagram
Facebook
YouTube
LinkedIn
Google Calendar
Flickr

Naše projekty:
Pre školy
Pre mladých
Pre firmy
Debatné ligy
Letná akadémia Discover

Interné:
Výročné správy
Interné dokumenty
Príručky a metodika

2021 — Slovenská debatná asociácia